KHANDURASIN İSKELET KRALI LEORİC’İN HİKAYESİ

Doğudan bir hükümdar yükselecek; hükmü kanla başlayıp kemikle bitecek. Kayan bir yıldızın ışığında seçilmiş bir kadının ya da adamın ellerinde üçüncü ve nihai ölümüyle tanışacak…”

Oyunun bilindik bir kötü karakteri olan bir o kadar da sevene sahip Leoric, iskelet kral halini almadan önce Khanduras isimli diyarın kralı ve Zakarum inancının iyi bir takipçisiydi.  Zakarum inancının nihayet Diablo tarafından etkilenerek bozulması onun hayatına, krallığına ve en nihayetinde uğruna savaştığı her şeyin yok olmasına neden oldu.

Khanduras’a Geliş

“Tristrama daha yeni geldik, ancak biraz hayal kırıklığına uğradım. Burası antik, yıkık dökük bir manastırdan başka kirli sularla ve çapulcularla dolu bir yer. Khanduras kralına yakışmayacak bir yer. Gücümün yeni merkezinin burası olması konusunda Lazarusun neden bu kadar ısrar ettiğini anlayamıyorum” –Leoric’in Günlüğünden.

Aslı Kehjistan isimli çöl diyarından olan Leoric, yeniden başlangıçtan sonra 13. Yüzyılın ortalarında (bkz. http://www.gamers.com.tr/sampiyonun-hikayesi-diablo-iii-ve-tarihcesi/) Zakarum kilisesinin buyruğu altında Khanduras isimli diyarlara gelmiştir. Burada kendisini kral ilan eden Leoric zeki, güçlü ve yetenekli bir savaşçıdır. Emri altında en güvendiği isimlerden Zakarum rahibi Lazarus, bağlı bulunduğu kilisesi gibi Baş Şeytan Mephisto tarafından çürümeye mahkûm bırakılmıştır.  Işığın kilisesi Şeytanların akıl oyunlarını anlayamadan günlük yaşantılarına devam ederken zayıf iradeli Lazarus, Efendisi Leorici yavaş yavaş Diablo’nun mezarının bulunduğu eski Horadrim kilisesine doğru yönlendirir.

Tristam’ın Kararması

Tristram’a geldikten sonra Leoric’in ilk işi kasabanın hemen dışındaki büyük manastırı, Zakarum’un ihtişamını yansıtacak devasa bir kiliseye çevirmek olur. Ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan iyi kralın başına gelenler ise bu noktada başlamaktadır. Lazarus, Diablo’nun sözlerini efendisine iletmeye başlar. Bu sırada Diablo’nun bedeninin serbest kalması için mücadele vermektedir. Diablo, ilk denemesinde Kral Leoricin bedenini ister ancak yılların esareti ile Leoricin güçlü iradesine karşı koyamaz. Yine de şeytanın böyle bir girişimde bulunması Kral üzerinde psikolojik etkiler yaratmaya başlamıştır. Lazarus artık sözleriyle savaşlar açtırtabilir, krallığı istediği gibi yönetebilir hale gelmiştir. Nihayet içine düştüğü paranoya sonucu Leoric, karısı Kraliçe Asylla’nın bile idamını emretmiştir.

Kral Leoricin Düşüşü

“Hainler! Ölümün ötesinde bile, Khanduras’ın orduları  hala krallarına itaat edecektir! Siz etmeseniz bile…” Leoric’in Son Sözleri

Lazarusun fısıldamaları artık kralı içerisinde bulunduğu paranoyada daha da delirtirken, Leoric’in küçük oğlu Albrecht de Terör Lordu Diablo’ya beden olmak üzere kaçırılmıştır.

Leoric oğlunu ararken artan öfkesi ile birçok masumu oğlunu kaçırmaktan ölüme mahkûm ederken her geçen gün deliliği ilerlemiş ve nihayet etrafındaki objelerin ona “karanlık kral” diye seslendiğini duyacak noktaya gelmiştir.  Sonunda kaybedilmiş bir savaştan dönen Kumandan Lachdanan, kralın kendisini oğlunu kaçırmakla ve adamlarını da ihanetle itham edince, kılıcını kralının kalbine saplayarak bu çılgınlığa bir son verdi.

İskelet Kralın Yükselişi

İşlediği bütün suçlara rağmen Leoric’in bedeni, bir zaman olduğu kişinin gömülmesi gereken saygınlıkla, kendi adına inşa edilen mezara gömüldü. Ancak hala katedralin altında Ruhtaşı’nın içinde hapis olan Diablo’nun Deli Kral’ı ve ailesini rahat bırakmaya hiç niyeti yoktu. Lazarus, Kral’ın ufak oğlu Albrecht’i kaçırıp Diablo’nun yeni bedeni olması için hazırlarken, Leoric’in bedeni de bir kez daha hareket etmeye başladı -bu sefer İskelet Kral olarak. Kendisine hayatta eşlik etmiş şövalyelerin bazılarını da Cehennem Şövalyeleri olarak diriltip yanına alan Leoric, katedralin alt katlarına inmeye cüret eden bütün canlılara ve yaşamın kendisine olan nefretini kusarak onları katletti. Tristram’ın kurtuluşu, ancak Westmarch’a diplomatik bir görevle gittiği için bu olaylardan uzak kalmış olan Leoric’in büyük oğlu Prens Aidan’ın kasabaya dönüşüyle geldi. Kardeşini kurtarmak için sorgusuz sualsiz katedralin derinliklerine inen Aidan, yolda karşılaştığı İskelet Kral’ın dehşet verici hükmüne de böylece son verdi.

Üçüncü Ölüm

Leoric’in ikinci ölümünden aşağı yukarı 22 yıl sonra Tristram’ın altındaki yatışmış kötülük tekrar yüzeye çıktı. Başmelek Tyrael’in Cennet’ten düşüşü, bölgedeki kadim kötülüklerin uyanmasına neden olmuştu. Melek özünün saçılmasıyla ilk uyanan kötülüklerin başındaysa İskelet Kral geliyordu. Önce Katedral’in derinliklerinde hapis kalmış Deckard Cain’e musallat olan Leoric, kadim tacının yeniden dövülerek başına yerleştirilmesiyle tekrar forma bürünerek bir kez daha amansızca yaşayan her şeye saldırmaya başladı. Ancak tekrar formuna bürünmesi, Nephalem’in planlarının bir parçasıydı. Böylece İskelet Kral üçüncü ve son kez ölümü tatmış oldu.

Nexus’a Giriş

Nihayet Leoric en güçlü ve korkunç formu ile, iskelet kral olarak, bir fırtına tarafından bambaşka bir aleme çekildi. Şimdi, Nexus denilen bu dünyada kaldığı yerden yaşamın güzelliklerine nefret saçıyor.

BU İÇERİĞE BENZER...

HEROES OF THE STORM’A YENİ ETKİNLİK Heroes of the Storm'a yeni etkinlik ve ödüller.
AYIN POPÜLER OYUNLARI (HAZİRAN) Her ayın kullanıcıları tarafından en çok oynanan ve puanlanan oyunlarını her ay sizlerle Ayın Popüler Oyunları listemizle paylaşmaya devam ediyoruz. H...
DIABLO SERİSİNİN EN POPÜLER YAN KARAKTERLERİ Diablo evreninden ana karakterler kadar popüleritesi olan yan karakterler galerisi.
HEROES OF THE STORM’DA GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ 6 ... Heroes of the storm yeni karakterler edoymuyor. Keşke gelse dediğimiz Overwatch heroları.
ŞAMPİYONUN HİKAYESİ: JOHANNA Şampiyonun hikayesinde bu hafta johanna ile birlikteyiz.