DİABLO III OYNAYAN HERKESİN BİLDİĞİ 6 DURUM

Blizzard firmasının efsanesi Diablo serisinin 2012 senesinde çıkarttığı son oyunu, sevenlerinin bir kısmını kasıp kavururken bir kısmını da çeşitli nedenlerle kendine küstürdü. Bu tartışmalar bir kenara dursun, işte oyuncuların en çok yaşadığı 6 durum.

1- Legendary Sorunsalı

Legendary eşyalar çok yüksek ihtimallerle düşmediği gibi, düştüğünde de işimize yarar düzgün özellik ve statlara sahip olan bir tanesinin denk gelmesi daha da düşük bir durum.

2-Aynı Haritaları Tekrar Tekrar Dönme Durumu

Oyunu üst üste birçok kez bitirebilirsiniz ancak haritalar birbirine tıpatıp uymaz. Yine de, birkaç bin kere aynı harita ve temalarda döndüğünüz için ( ki yapıyorsunuz) artık bütün haritalar aynı gelicek ve yeni bişey göremediğiniz için sıkılacaksınız. O ilk günlerdeki heyecan bir daha asla geri gelmeyecek.

3-KADALA

Kadala isimli bu ablamız bize Nephalem Rift’lerden düşen “blood shard” karşılığında random bir eşya vermekte. Ancak asla iyi bir eşya vermediği gibi kırk yılda bir bunu başarırsa bile trip atan kız arkadaş gibi uzunca bir mühlet süründürüyor.

4- Hardcore’da Ölüm

Hardcore oynamak her yiğidin harcı değil, aslında dikkatli bir oyuncu iseniz ölmek de o kadar kolay değil. (Evet Demon Hunter’da bile). Ancak bariz dikkatsizlik ya da internet problemleri gibi komik sebeplerden ölmek insanı çok üzüyor.

5- Para Sıkıntısı

Bu biraz irdelenmesi gereken ve göreli tartışmalı bir mesele aslında. Ancak şu bi gerçek ki ne olursa olsun bir yerde o son upgrade, transmog vs. için paranız kalmıyor. Ne kadar puzzle ring bozzdurup gate açsanız da hazıra dağ dayanmıyor.

6-Singleplayer ama Online

Bu da can sıkıcı meselelerden biri, herkesin bu noktada istediği şey farklı olsa da daha çok çoklu oyuna teşvik dolu ve ya online olmaktan tamamen kopuk olmaması bir meseledir. Tamamen online değil ise bari offline oyun seçeneği olsa demiyor da değiliz.