ASIL POTANSİYELİNE MODLARLA ULAŞAN OYUNLAR

Benim de rahatsız gibi günlerce modlayıp en fazla 15 dakika oynayarak sıkılıp tekrar günlerce modladığım gereksiz derecede modlanabilme potansiyeline sahip oyundur Skyrim. Hemen hemen her Bethesda oyunu için bunu söyleyebiliriz gerçi. Adamlar bile mod potansiyelinin farkında olacak ki çoğu şeyi “nasıl olsa modderlar düzeltir” diyip olduğu gibi bırakıyor artık.

Listenin başındaki abisi için söylediğim her şey bu arkadaş için de geçerli. Gerçi abisi kadar olabilmesi için 40 sayfa mod yemesi lazım daha…

Zaten bu seride ne zaman ki modderlar olaya el attı, o zaman kendine gelmeye başladı, gerçekçi olmayan bir kurgunun haddinden fazla gerçekçi mekaniklerle muazzam bir biçimde işlendiği STALKER oyunlarını oynamadıysanız kesinlikle modlayın ve girişin derim. Ufak bir dip not olarak, Misery Mod diyeyim, siz googlelar anlarsınız.

7′ den 70′ e kavramının bu kadar yakıştığı bir oyun daha yok herhalde piyasada. Ufak ufak modlaya modlaya Tagkit, Tekkit, Bukkit, çekgit bebeğim filan derken bildiğiniz bir oyunu 100 oyun haline getirmeyi başardı modderlar. Çift kale maçtan AWP kapışmasına kadar her kafadan içerik var. Seçin beğenin doluşun.

Son zamanlarda Methral ile hunharca, yarın yokmuş gibi sardığımız Space Engineers ise gerek erken erişimle çıkış yapmasından, gerek de hala betada olmasından mütevellit modderlar tarafından “biz de bi el atalım bari de çabuk bitsin” tarzı bir düşünceyle acımadan modlanmış oyunlardan. Açıkcası bu oyunu bir kez modlayınca bir daha normal halinde oynayamıyorsunuz, çünkü bağımlılık. Ayrica, uzay gemisi 100 le gider mi lan !?

BU İÇERİĞE BENZER...

FALLOUT KUTU OYUNU GELİYOR Bir çok bilgisayar oyununu kutu oyununa (Gears of War, XCOM, DOOM) uyarlayan Fantasy Flight Games, repertuarına bir yenisini ekliyor.
GTA V STEAM DEĞERLENDİRMESİ KARIŞIK GTA V Steam inceleme notu %69'a düşerek 'Karışık' seviyesine geriledi.
BETHESDA, TES VI’YI DUYURMAMA SEBEBİNİ AÇIKL... Bethesda, neden yeni Elder Scrolls ya da Fallout oyunlarını duyurmadığını açıkladı.
INSURGENCY: SANDSTORM YENİ VİDEO, DETAYLAR Insurgency: Sandstorm hakkında yeni detaylar geldi.
PUBG’YE ZOMBİLER GELİYOR PUBG'ye zombi modu geliyor!